rabarbarų kisielius

 

Jau nuo gegužės mėnesio iki liepos pradžios galite ragauti rabarbarus, po žiemos jie puikus ir skanus būdas atstatyti imunitetą, nes jų lapkočiuose yra gausu vitaminų C ir P, mineralinių medžiagų (kalcio, geležies, magnio, fosforo), organinių rūgščių ir kt. vertingų medžiagų. Žinoma daugiausia medžiagų būna jaunuose lapkočiuose, o jų spalva išduoda skonį, rausvesni yra švelnesnio skonio. Iš rabarbarų galima pasigaminti visokių kompotų, kisielių, pyragų, ir pan. Šįkart jums paruošiau kompotą:

  • rabarbarų ~300g.
  • 1,5l vandens
  • keli šaukštai cukraus (pagal skonį)
  • trys šaukštai krakmolo (gaunasi toks tirštesnis)

Eiga paprasta, užverdame vandenį, sudedame pjaustytus rabarbarus. paverdame kokias 5min, greitai suverda, tada dedame cukrų, ir plona srovele supilame krakmolą išmaišyta su puse stiklinės vandens. Užverdame ir užsukame ugnį.

  • patarimas, rabarbarai kol jauni jų lupti nereikia, bet jau nuo gegužės vidurio daugmaž tai patarčiau nusilupti, nes tampysis tokios juostelės.
  • nors rabarbarų ir galite rasti iki beveik liepos mėnesio galo,bet jų valgyti nepatartina,nes pradeda kaupti oksalo rūgštį (o ši rūgštis dirgina skrandį, gali sukelti inkstų akmenis).
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on RedditShare on TumblrPin on PinterestBuffer this pageFlattr the authorDigg thisShare on StumbleUponEmail this to someonePrint this page

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *